خرید پستی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

عکسهای مراسمهای موسسه

آشنایی با کارشناسان موسسه

شماره پیامک ما

30006016285212

لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

موقعیت شما در سایت
    صفحه اصلی
    شمارنده
    آموزش نخبه پروری

http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

Home

گالری عکسها

http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

مقاله مهندس زارعی در مجله شماره 99 شادکامی -قسمت دوازدهم نخبه پروری

مقالات و مصاحبه های مهندس علی زارعی (مدیرعامل) - مقالات مهندس زارعی در مجله شادکامی

برای فتح قله نبوغ با ما همراه شوید

نخبه پروری

آموزش از راه دور (قسمت دوازدهم)

در شماره های قبلی قرار شد کلیه افراد دفتر صد برگی تهیه نموده و طبق الگوها آنرا تکمیل نمایند. لطفا کسانی که تاکنون این کار را انجام داده اند عدد 100 را به شماره 30006016285212  ارسال نمایند تا در پایان دوره آموزش از راه دور کلیه این افراد در همایش نخبه پروری شرکت داده شوند(توجه مقالات نخبه پروری مهندس زارعی از شماره 88 به بعد در مجله شادکامی هرماه منتشر شده است – همچنین آموزشهای رادیویی مهندس زارعی هر هفته از رادیو گفتگو در برنامه مرزهای دانش پخش می گردد

در این شماره بحث اعتماد به نفس را بررسی  و تمریناتی جهت بهبود آن ارائه می کنم

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

شما باید بدانید که بسیار شگفت انگیز و خارق العاده هستید.به نظر من شگفت انگیزترین عضو بدن شما مغزتان است و باید عضله آنرا بیشتر تقویت کنید تا نتایج بهتری در کلیه اعضای بدنتان مشاهده نمایید.برای اینکار می توانید لیستی از کارهای روزانه خود تهیه نمایید و جلوی هر مورد توانایی خودتان را بنویسید . این لیست به شکل زیر می تواند کامل گردد

کارهای روزمره

توانایی های من

برای خرید به فروشگاه می روم

من توانایی راه رفتن – انتخاب کالاهای مناسب – پرداخت وجه – مقایسه کالاها و... را دارم

رانندگی می کنم

من توانایی دارم در عرض چند ثانیه فاصله را با دیگر اتومبیلها حفظ کنم – به موقع ترمز بگیرم – به موقع دنده اتومبیل را عوض می کنم و ...

مطالعه می کنم

من توانایی خواندن کلمات – درک موضوعات – انتخاب کتاب مناسب و ... را دارم

دیگر کارهای روزانه را مانند مثال بنویسید

با توجه به کارهای روزانه توانایی های خودتان را به طور کامل بنویسید

وقتی لیست را تکمیل کردید مشاهد می گردد شما انسان شگفت انگیزی هستید که توانایی های زیادی دارد ولی حالا دو کار باید انجام دهید

1-توانایی های فعلی خود را بهبود ببخشید

2-توانایی های جدیدی کسب نمایید

تمرین 1 : سعی کنید راهکارهایی جهت بهبود توانایی های فعلی خود بیابید و بنویسید به طور مثال :

الف : من توانایی را رفتن دارم : آیا می توانم تند تر و با صلابت بیشتری راه بروم؟

ب: من توانایی خواندن کلمات و کتاب را دارم: آیا می توانم تند تر کلمات را بخوانم و درک بالاتری داشته باشم؟

ج:من توانایی .... را دارم : آیا می توانم ....؟

طبق این الگو شما باید به پرورش و تقویت بیشتر توانایی های خود بپردازید

تمرین 2 : سعی کنید برای انجام کارهای روزانه خود راهکارهای جدیدی بیابید و بنویسید.

الف:آیا برای خرید از فروشگاه می توانم از خانه خارج نشوم؟ آیا می توانم به جای راه رفتن تا فروشگاه پرواز کنم؟

ب: آیا می توانم دنده اتومبیل را به صورت صوتی عوض کنم؟ آیا می توانم کاری کنم که اتومبیل به صورت خودکار فاصله را با اتومبیلهای دیگر تنظیم نماید؟

ج: آیا برای انجام .... می توانم....؟

توجه : هر بار كه به اين ليست نگاه مي كنيد اعتماد به نفس تمام وجودتان را مي لرزاند و نيرويي در شما ايجاد مي كند كه مي خواهد شما را به جلو براند و هر چه راهکارهای خود را بهبود ببخشید این اعتماد به نفس بیشتر می شود و هر چه فکرهای جدیدی برای انجام کارهای خود به روش جدید داشته باشید خلاقیت شما رشد بیشتری خواهد داشت

کوچک سازی اهداف بزرگ

شما می توانید اهداف بزرگ را به اهداف کوچکتری تقسیم نموده و در صورت موفقیت ( هر چقدر هم کوچک باشد) خودتان را تشویق کنید.دقت نمایید تشویق کردن می تواند به صورت شادی در شما بروز کند به طور مثال وقتی تیم فونبال مورد علاقه شما گل می زند چگونه شادی می کنید؟ چقدر هیاهو می کنید؟ حال همین کار و این نوع شادی را برای موفقیتهای خود نیز انجام دهید . با افزایش موفقیتهای شما و افزایش شادیهای شما اعتماد به نفس هم افزایش می یابد

پیدا نمودن الگوی مناسب در زندگی

يك مرشد و الگوی شايسته كه بتواند به شما در رسيدن اهدافتان كمك كند بيابيد. بيشتر افراد موفق در زندگي خود مرشد دارند كه قبلاً راهي را كه آنها اكنون طي مي كنند او قبلاً طي كرده است. مرتباً مرشد خود را ببينيد و از او مشورت و پشتيباني بخواهيد. آنوقت خواهيد ديد كه هر روز چيزهاي باارزشي مي آموزيد و اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید نمود

حذف و اضافه نمودن دوستان

اگر افراد بدبینی با شما در ارتباطند سعی کنید با آنها قطع رابطه کنید و یا حداقل میزان ارتباط خود را با آنها کاهش دهید و با افرادي كه داراي شخصيت مثبت و پشتيبان هستند ارتباط داشته باشيد.افراد بدبین سبب فرسايش اعتماد به نفس ارزشمند شما مي شوند. آنها شما را وادار مي كنند قسمت منفي شخصيت خود نگاه كنيد و نه قسمت مثبت آن. بعد از مدتي شما در دنياي منفي و بدگمان آنها احاطه مي شويد. هيچ چيز نمي تواند مخرب تر از اين  باشد. از چنين دوستاني در سريعترين زمان ممكن دوري كنيد و سعی کنید با حذف دوستان منفی نگر دوستان مثبت اندیش را جایگزین نمایید

ورزش، سلامتی و زیبایی

با ورزش و رژيم خود را سرحال و بدنتان را متناسب نگه داريد. يك فرد سالم و تندرست و قوي فعالتر است و در حرفه خود چيزهاي بيشتري بدست مي آورد. سلامتي بدني همانند اعتماد به نفس سبب درخشش چهره شما مي شود.

کسب اطلاعات راجع بدن و آفرینش

سعی کنید تا ماه آینده اطلاعاتی راجع بدن خودتان و پیچیدگی های انسان کسب نمایید زیرا انسان پیشرفته ترین کامپیوتر دنیاست و در شماره بعدی می خواهم بیشتر درباره این موضوع صحبت نماییم و هوش انسان را بررسی نماییم

ادامه مطلب را در شماره بعدی شادکامی دنبال نمایید

پاسخ به سوالات شما:دوستان می توانند سوالات خود را از طریق قسمت "تماس با ما "سایت  www.n-javan.com  و یا ارسال پیامک به شماره 30006016285212 مطرح نمایند

جوانی 22 ساله هستم . آیا هر ایده که به ذهن انسان خطور میکند قابلیت واستعداد اجرایی شدن را دارد؟هر ماه یا هر سال ایده های زیادی به ذهنم خطور میکند کدامش را باید پیگیری کنم تا به موفقیت برسم؟ و بعنوان آخرین سوال آیا میشود کسی بدون هیچ سرمایه اولیه کسب و کاری را راه اندازی کند؟

جواب: هر ایده می توان به تفکر واگرا و رشد خلاقیت شما کمک کند ولی همه ایده ها قابلیت تجاری سازی شدن ندارند و پرورش ایده جهت ایجاد کسب و کار نیاز به بررسی های بسیاری دارد که معمولا در بحث کارآفرینی می گنجد – اینکه شما جوان عزیز شخص ایده پروری هستید از نظر من بسیار مهم می باشد و حتی اگر ایده های اولیه شما کاربرد چندانی نداشته باشد مطمئن هستم ایده های شما با گذشت زمان بهتر و کاربردی تر خواهد شد و به نظر من شما باید جهت چکش کاری شدن ایده هایی که دارید در کلاسهای خلاقیت و کارآفرینی شرکت نمایید و سعی کنید کتابهای زندگی کارآفرینان را مطالعه نمایید و در مورد سوال آخر : سرمایه فقط پول نیست بلکه ایده هم سرمایه است – تخصص هم سرمایه است – شریک خوب سرمایه است –نیروی متخصص انسانی قابل اعتماد هم سرمایه است و ... در ابتدا باید این موارد را فراهم کنید و بعدا مپوارد مسائل مالی بشوید

سوال:آیا آموزشهای شما در شهرستانهای کوچک هم انجام می گیرد؟

جواب : اگر منظور شما آموزشهای حضوری برای کودکان در رشته های خلاقیت و اختراع برای نوجوانان و کارآفرینی برای بزرگسالان می باشد باید بگویم هدف من راه اندازی نمایندگی هایی در سراسر کشور و کلیه شهرستانها می باشد و کلیه کسانی که احساس می کنند توان سرمایه گذاری و همکاری در این زمینه را دارند می توانند به سایت www.n-javan.com   مراجعه و فرمهای مربوطه را تکمیل نمایند تا جهت اقدامات بعدی با آنها تماس گرفته شود و با این روش ان شاء اله ابتدا زمینه برگزاری کلاسهای تربیت مربی و سپس آموزش برای کلیه مقاطع فراهم خواهد شد

مهندس علی زارعی

www.n-javan.com

همچنین علاقمندان می توانند آموزش نخبه پروری را هر ماهه در مجله شادکامی و موفقیت دنبال نمایند جهت اطلاعات بیشتر و مشاهده مقالات اینجا کلیک کنید

جهت شنیدن قسمتهای دیگر آموزش رادیویی نخبه پروری اینجا کلیک کنید

جهت شنیدن آموزشهای رادیویی کارآفرینی اینجا کلیک کنید

آخرين بروز رساني (يكشنبه ، 22 مرداد 1391 ، 15:36)

آموزش نخبه پروری

اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

محصولات فروشگاه
    پربازدیدترین مطالب
    سرمایه گذاری - استخدام

شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

آخرین محصولات
    کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد