خرید پستی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

عکسهای مراسمهای موسسه

آشنایی با کارشناسان موسسه

شماره پیامک ما

30006016285212

لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

موقعیت شما در سایت
    صفحه اصلی
    شمارنده
    آموزش نخبه پروری

http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

Home

گالری عکسها

http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

مصاحبه اختصاصی مجله پنجره خلاقیت با مهندس زارعی -آذر 90

مقالات و مصاحبه های مهندس علی زارعی (مدیرعامل) - مقالات مهندس زارعی در مجله پنجره خلاقیت
    New Page 2

http://www.n-javan.com/khabargozariha/panjereh-azar1.jpg

http://www.n-javan.com/khabargozariha/panjereh-azar22.jpg

مصاحبه اختصاصی مجله پنجره خلاقیت با مهندس علی زارعی

مهندس علی زارعی متولد سال 1357 و ساکن اصفهان،از برگزیدگان جشنواره شکوفایی و نوآوری وارائه دهنده طرح نوآور سال 1387 است.او که موسس و مدیرعامل موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان و نویسنده کتاب به سوی نوآوری است ، مدیر انفورماتیک جشنواره ایده های نو و کارآفرین و مدیر عامل شرکت فرزانه پرور پارس است.از دیگر فعالیتهای این مدیر جوان و فعال تاسیس  آمادگی و دبستان فکربرتر و عضویت در  هیئت مدیره و موسسین شورای پیوند مخترعین و مدیر گروه نخبه پروری باقرالعلوم (ع)است.مهندس زارعی کارشناس علمی رادیو گفتگو و برنامه مرزهای دانش ، مدیریت مرکز اطلاع رسانی شایان رایانه ، ارائه دهها طرح و مقاله و مصاحبه در خبرگزاریهای رسمی و مجله های معتبر کشور و برگزاری دهها کارگاه و سمینار در زمینه خلاقیت – موفقیت – هدفگذاری و اختراع را نیز در کارنامه دارد

سفر در مسیر خلاقیت و نوآوری

همه انسانها همراه با نیروی خلاقیت به دنیا می آیند همانطوری که انسانها از ابتدا قدرت شنیدن – دیدن – بوییدن دارند و این حواس جزیی از وجود انسانها در هنگام تولد است خلاقیت هم در همگان وجود دارد ولی نکته اینجاست که این نیروی عظیم نیاز به پرورش دارد واین تفاوت خلاقیت با حواس دیدن و شنیدن و بوییدن است.انسان به محض آنکه چشمنش را  باز می کند می تواند ببیند و نیازی نیست برای دیدن کار دیگری انجام دهد ولی در مورد خلاقیت وضعیت کاملا متفاوت است. خلاقیت نیاز به رشد و پرورش دارد.خلاقیت فضا می خواهد.خلاقیت اعتماد به نفس می خواهد. چون جنس خلاقیت از نوع جرقه می باشد پس خلاقیت به تمرکز لحظه ای نیاز دارد و اما قبل از آن باید بگویم خلاقیت تصمیم می خواهد.پس اگر تصمیم سفر در مسیر خلاقیت را دارید تکنیکهای آنرا بیاموزید و اجرا کنید

اولین ابزار مورد نیاز آگاهی می باشد که معمولا با مطالعه و یادگیری کسب می شود سپس فراگیری هنر تغییرپذیری و انعطاف پذیری لازم می باشد.انسان باید بیاموزد که  در هر لحظه بتواند متفاوت بیندیشد به نحوی که با ترکیب ایده ها و اطلاعات و حتی مواردی که با هم نامربوط می باشند یک ایده جدید بوجود بیاورد و برای اجرای آن انگیزه داشته باشد و حداکثر تلاش خود را انجام دهد و در این راه صبر و استقامت داشته باشد

بهترین راهکار افزایش خلاقیت

به نظر من مفید ترین راهکار افزایش خلاقیت بازی می باشد.البته انسان باید دقیقا بداند هر بازی برای چه قسمتی از رشد خلاقت موثر می باشد.مهمترین خاصیت بازی اینست که دیوار ترس از شکست را از جلوی انسان برمی دارد و امکان تکرار زیاد در آن وجود دارد به نحوی که بالاخره شخص یا گروه می تواند ترفندی برای پیروزی بیابد که این پیروزی محصول همان جرقه خلاقیت می باشد پس باید بدانیم هر انسانی با ممارست و تمرین می تواند گوهر وجودی خود یعنی خلاقیت را بیدار کند و پس از طی این مرحله انسان به جایگاهی می رسد که درمی یابد در هر پدیده ای (فیزیکی – اجتماعی – ورزشی – انسانی – ریاضی و ...) روابطی وجود دارد که برای دیدنش عینک و مهارت خاصی نیاز می باشد

راهکارهای رشد خلاقیت

بهتر است به حدود سه سال پیش برگردیم یعنی سال شکوفایی و نوآوری ، در سال شکوفایی و نوآوری و هنگامی که به عنوان یکی ازبرگزیدگان جشنواره  شکوفایی و نوآوری انتخاب شدم وپس ازآن و درست در مراسم اختتامیه تصمیم گرفتم تحقیقی انجام دهم و دریابم مخترعین و دانشمندان بزرگ جهان در موفقیت خود چه روشی را به کار بسته اند که پس از حدود 2 سال پژوهش نتیجه جالبی حاصل شد و دریافتم همه دانشمندان و مخترعین با هر ملیت و در هر زمانی که بوده اند از یک روش استفاده کرده اند که این روش 5 پارامتر اصلی : هدفگذاری – خودباوری – خلاقیت – نوآوری و اختراع را شامل می گردد البته در عصر حاضر مدیریت زمان وبرنامه ریزی و استفاده صحیح از تکنولوژی را هم می توان به آنها اضافه نمود.در این بین پارامترهای خودباوری و خلاقیت به نظر من نقش بسیار بیشتری دارند بنابراین تصمیم گرفتم نظامی برای رشد خلاقیت و راهکارهای عملی آن ارائه نمایم . ابتدا موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان را تاسیس نمودم و سپس یک مدرسه تاسیس نمودم و در حال حاضر سه اتاق بازی با رویکرد رشد خلاقیت در شرف تاسیس می باشد و در سال 91 قصد دارم این حرکت را در کلیه استانهای ایران اجرایی نمایم.نتیجه جالبی که در این مدت گرفته ام آنست که برای رشد خلاقیت انسانها باید به کودک درون خود مراجعه نمایند و هر قدر ارتباط انسان با کودک درونش بیشتر باشد موفقیت بیشتری حاصل می شود چون انعطاف بیشتری برای انسان وجود دارد.چند مشخصه در کودکان وجود دارد اول اینکه کودکان برای فکر کردن خود محدودیت ایجاد نمی کنند دوم استمرار در کارها دارند سوم از طرف دیگران حمایت می شوند چهارم اینکه ناراحت نمی شوند و اگر هم با دیگران مشکلی پیدا کنند و قهر کنند سریعا آشتی می کنند و این عوامل باعث رشد می شود.کودکان با علاقه و احساس رضایت کارهای خود را انجام و از انجام بازی لذت می برند که باید بگویم اینگونه رفتار بسیار موثر می باشد بنابراین اگر فردی تصمیم گرفت خلاقیت خود را رشد دهد ابتدا باید شرایط ذهنی را برای شخص ایجاد نمود و سپس با انجام تمرینهای مداوم فکری جرقه های خلاقیت را در شخص ایجاد کرد

افق 1404 کشور

برای رسیدن به اهدافمان در سال 1404 باید در ابتدا بروی موضوع تولید علم و سپس تبدیل علم به عمل کار کنیم و برای قسمت تبدیل علم به عمل خلاقیت نقش کلیدی را بازی می کند.بنابراین از هم اکنون باید بستر سازی این حرکت را انجام دهیم.به نظر من فراهم نمودن زیرساختهای فرهنگی یکی از اساسی ترین قسمتهای کار می باشد که رسانه های مطبوعاتی و صوتی و تصویری باید در این راستا تلاش بیشتری نمایند . هر فرد ایرانی باید برای دستیابی به اهداف سال 1404 احساس مسئولیت نماید و به این حرکت کمک نماید. من شخصا در این راستا تلاشی 24 ساعته دارم و تمام فکر و ذهنم کمک به این روند می باشد به نحویکه از سال گذشته تاکنون 2 کتاب نوشته ام که یکی کتاب به سوی نوآوری که راهکارهای رسیدن به اختراع و روش دانشمندان را آموزش می دهد و دومی کتاب قطار جادویی که داستانی در مورد کارآفرینی می باشد همچنین دهها مقاله در این مورد نوشته ام . موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان را تاسیس کردم ، دبستان فکربرتر را  تاسیس کردم ،تاکنون 3 اتاق بازی وخلاقیت تاسیس نمودم، دهها کارگاه و سمینار انجام دادم و ان شاءاله سال آینده قصد دارم حرکت را در تمام شهرهای ایران گسترش دهم و با برنامه ریزیهای انجام گرفته هر ماه در چند استان برنامه خواهم داشت و بازهم دنبال راهکارهایی هستم که بتوانم خدمات بیشتری ارائه دهم

موارد مصرف خلاقیت

هدف نهایی از رشد خلاقیت دستیابی به نوآوری و اختراع وکارآفرینی می باشد به نحوی که من خلاقیت را خمیرمایه نوآوری می دانم و با نوآوری و اختراع می توانیم پیشرفت را در زندگی انسان مشاهده نماییم به نحوی که براحتی مشاهده می شود کشورهایی که اختراعات بیشتری دارند معمولا پیشرفتهای بهتری نسبت به دیگر جوامع داشته اند

روش رشد خلاقیت با بازی

بازیها را می توان در دسته های گوناگون بازیهای آموزشی – فکری – مهارتی – تفریحی و اجتماعی تقسیم نمود که ابتدا فرد باید بر بازی مسلط گردد تا نگرش جدیدی پیدا کند سپس باید راهکارهای جدیدی ارائه دهد و بازیها باید هدفمند و سریالی باشد. روش آموزش با بازی را می توان برای هر سنی انجام داد . حتی بزرگسالان بازیهای مخصوصی برای تمرکز – سرعت – دقت – اعتماد به نفس و کارآفرینی دارند که در نهایت به رشد خلاقیت می انجامد.این روش سالهاست در کشورهای پیشرفته دنیا انجام می گیرد و مشاوران رشد خلاقیت رفتار کلیه اعضای خانواده را زیر نظر می گیرند و با برنامه ریزیهای ماهیانه و سالیانه برای افراد خانواده نمودارهای رشد را ترسیم و شخص را تا مرحله نهایی که کارآفرینی می باشد همراهی می نمایند که امیدوارم بتوانیم این طرح را بخوبی در ایران اجرایی نماییم

سمینار بازی و خلاقیت

در این سمینار ابتدا شخصیت افراد خلاق و موانع رشد خلاقیت مورد بررسی قرار می گیرد و سپس چندین بازی که به روند رشد خلاقیت در سنین  مختلف کمک می کند معرفی و فیلم انجام بازیها پخش می گردد در این سمینار راهکارهایی جهت افزایش اعتماد به نفس و چگونگی برخورد با کودکان جهت کشف استعداد را ارائه خوانم نمود و در پایان تست خلاقیت از حاضرین انجام می گیرد .سمینار در روز شنبه 5 آذر 1390 در هتل آسمان اصفهان برگزار می گردد و فکر می کنم راهکارهای خوبی به افراد ارائه می دهد

همکاری

کاری که تصمیم به انجام آن دارم یعنی تربیت میلیونها دانشمند و مخترع قطعا پروژه ای بسیار عظیم است و می دانم برای اجرای آن به کمک افراد و گروههای زیادی نیازمندم بنابراین با اجرای روش برنده – برنده آمادگی خود را برای همکاری با کلیه علاقمندان اعلام می نمایم قطعا ما به دانشمندانی سالم – مدبر – خلاق وخدمتگذار برای ایران نیازمندیم که این فقط در یک همکاری گروهی قابل انجام می باشد . خوشبختانه تاکنون افراد و گروههای مختلفی در اینکار وارد شده اند و منرا کمک می نمایند که لازم می دانم از همه آنها تشکر نمایم همچنین از مجله پنجره خلاقیت که این فرصت را در اختیار من قرار داد تشکر ویژه دارم و امیدوارم روند همکاریها روز به روز افزایش یابد

آخرين بروز رساني (سه شنبه ، 22 آذر 1390 ، 00:17)

آموزش نخبه پروری

اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

محصولات فروشگاه
    پربازدیدترین مطالب
    سرمایه گذاری - استخدام

شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

آخرین محصولات
    کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد