خرید پستی

  http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

   

  ارتباط با ما

  تماس با ما

  درباره ما

  عکسهای مراسمهای موسسه

  آشنایی با کارشناسان موسسه

  شماره پیامک ما

  30006016285212

  لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

  موقعیت شما در سایت
  صفحه اصلی
  شمارنده
  آموزش نخبه پروری

  http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

  http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

   

  Home

  گالری عکسها

  http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

  

  گزارش مجله کارآفرین ناب از دوره ششم تا دهم مسابقات کارآفرینی ایران

  مسابقات کارآفرینی و کسب و کار ایران - اخبار منتشر شده مسابقات کارآفرینی در رسانه ها
  New Page 1

  مجله تخصصی کارآفرین ناب در شماره 35 مجله به  گزارشی از دوره های ششم تا دهم  مسابقات در طی مصاحبه ای با مهندس علی زارعی پرداخت که در زیر مشاهده می نمایید

  در شماره قبلی گزارشی از دوره های اول تا پنجم مسابقات کارآفرینی طی مصاحبه ای با مهندس علی زارعی داشتیم . در این شماره علاقمندان گزارش مسابقات دوره های ششم تا دهم  را مشاهده نمایند

  دوره ششم مسابقات در تهران برگزار شد.در این دوره برای اولین بار بازی گردش پول رابرت کیوساکی در ایران بازی شد.این بازی به منظور تقویت هوش مالی و بر اساس کتاب پدر پولدار،پدر فقیر طراحی گردیده است.رابرت کیوساکی اعتقاد دارد اگر نتوانیم منابع مالی خود را مدیریت کنیم حتی با افزایش درآمد به علت افزایش هزینه ها نمی توانیم موفق باشیم و این موضوع دقیقا به صورت عملی در دوره ششم مسابقات افتاد!در این بازی شش تیم به رقابت پرداختند که هر یک شغلی خاص داشتند و بر اساس شغل آنها درآمدها و هزینه هایشان متفاوت بود.در بازی چرخه ای وجود دارد که چرخه زندگی نامیده میشود و این همان چرخه ی است که میلیاردها انسان روزانه در آن قرار دارند.در این چرخه درآمدهای ما صرف هزینه ها و امور روزانه زندگی می گردد و تنها افرادی موفق هستند که بتوانند خودشان را از این چرخه خارج کنند! شما زمانی میتوانید از چرخه خارج شوید که درآمد غیر فعال شما بیشتر از هزینه های زندگی شود.آنگاه حتی اگر حقوق ماهیانه شما هم قطع شود زندگی شما به خوبی اداره می شود و حتی میتوانید خودتان را بازنشست کنید.اما درآمد غیرفعال چیست؟ درآمدی که پول شما برایتان می سازد را درآمد غیرفعال می نامند و این درآمد معمولا از منابع مختلفی که قبلا سرمایه گزاری نموده اید کسب می شود مانند دریافت اجاره ، سود سهام و ... در این بازی آموزشی افرادی موفق می شوند که با استفاده از هوش مالی خود درآمد غیرعالشان را افزایش داده و خود را از چرخه زندگی خارج و به آرزوهایشان برسند.در دوره ششم مسابقات شش تیم حضور داشتند که در نهایت تیمی که هدایت آنرا آقای امیر یوسفی برعهده داشت موفق شد زودتر از تیمهای دیگر از چرخه زندگی خارج شود.نکته جالب اینجا بود که شغل این تیم منشی بود و در آمد آن به مراتب کمتر از تیمهای دیگر بود که مشاغل پردرآمدتری داشتند ولی در نهایت توانستند با برنامه ریزی صحیح مقام اول را کسب نمایند.در نهایت باید بگویم این بازی طراحی شده تا شما را در موارد زیر یاری دهد

    *  فهمیدن اصول سرمایه گذاری

   * کنترل کردن امور مالی شخصی 

  ایجاد یک کسب و کار از طریق مدیریت صحیح گردش پولی 

  * سرمایه گذاری با اعتماد به نفس بیشتر در املاک و مستقلات و کسب و کارهای دیگر                              

  بازی گردش پولی  101 ، یک  صفحه ی بازی است که به طور همزمان  حسابداری ، امورمالی وسرمایه گذاری را به شما یاد می دهد و آموزش را برای شما مهییج وسرگرم کننده می سازد . 

   این بازی اصول اساسی ( پایه - مقدماتی ) سرمایه گذاری ، چگونگی کنترل امور مالی شخصی وایجاد کسب وکار

   ازطریق مدیریت صحیح  گردش پولی را به شما آموزش میدهد ، وبه شما یاد می دهد که چطور با اعتماد به نفس بیشتری در دنیای واقعی ، در املاک و مستقلات و کسب و کارهای دیگر سرمایه گذاری کنید

   همانطور که پول این قدرت را دارد که شما را برده خود سازد ، همچنین می تواند این قدرت را صرف آزادی شما کند .  

  بازی گردش پولی به این دلیل طراحی  شد تا به مردم یاد دهد که چطور ارباب و آقای پول شده و آی کیو مالی شان را افزایش دهند .

  این بازی می تواند  برای تمرین سرمایه گذاری در دنیای واقعی بوسیله بازی با پول ، استفاده شود

  و اگر بخواهیم نگاه کلی به تفکر حاکم در بازی 101 رابرت کیوساکی داشته باشیم موارد زیر مشاهده می گردند

  علت فقر
  فقر حاصل غرق شدن یک شخص در مسائلی است که نمی تواند آنهارا حل کند.تمام دلایل فقر مشکلات مالی نیستند.اعتیاد،ازدواج با فرد نا مناسب،نداشتن مهارت کاری ومشکلاتی از این دست نیز می تواند دلایل فقر باشد.
  برخی از مشکلات مالی امروزه،نظیر بدهی های بیش از حد و دستمزد پائین ناشی از شرایطی است که برطرف نمودن آنهاخارج از توان یک فرد است و معضلاتی است که مربوط به دولت و سیاست گذاریهای ضعیف اقتصادی و رانتهائی که در اقتصاد ها وجود دارد می باشد.
  پس باید به گونه ای هوش مالی خود را تقویت کرد تا در مهلکه ای که روز به روز عرصه بر انسانها در کلیه جوامع تنگ تر می شود و فقر و رکود گستره بیشتری می یابد، بتوان به آزادی مالی دست پیدا کرد.

  چگونه ثروتمندان روز به روز ثروتمند تر می شوند؟
  کلید ثروتمند شدن در این است که تشخیص دهید سیستم تغییر قوانین پول نا عادلانه است.قوانین را یاد بگیرید و از آنها به نفع خود استفاده کنید.
  این کار نیازمند هوش مالی است و هوش مالی را باید با حل کردن مشکلات مالی بدست آورد.ثروتمندان مشکلات مالی را بعنوان فرصتی برای یادگیری می بینند.فرصتی برای رشد،فرصتی برای باهوش شدن و فرصتی برای ثروتمند شدن.
  ثروتمندان به جای گریختن،دوری کردن یا تظاهر به اینکه مشکلات مالی اصلا وجود ندارند به مشکلات مالی خوش آمد می گویند چون می دانند در مشکلات مالی فرصتهائی هست که در آن می توانند باهوش تر شوند و در نتیجه ثروتمند تر شوند.

  فقرا چگونه با مشکلات مالی برخورد می کنند؟
  فقرا مشکلات مالی را تنها بصورت همان مشکل می بینند.بسیاری از آنها احساس می کنند قربانی پول شده اند.بسیاری فکر می کنند تنها شخصی هستند که مشکل مالی دارند.
  تنها تعداد کمی از آنها می فهمند که مشکلات مالیشان ناشی از نحوه نگرششان است. ناتوانی آنها در حل مشکلات مالی و یا اجتناب از مقابله با آن باعث شده مشکلات مالی آنها بیشتر و بیشتر شود. و به جای اینکه هوش مالی خود را افزایش دهند مشکلات مالی خود را افزایش می دهند.
  نحوه برخورد قشر متوسط با مشکلات مالی
  فقرا قربانیان پول هستند و قشر متوسط زندانیان پول.قشر متوسط به جای اینکه مشکلات مالی خود را حل کنند،فکر میکنند می توانند در برابر مشکلات مالی زرنگی به خرج دهند.آنها پول خرج می کنند و به دانشگاه می روند تا بتوانند شغلی مطمئن پیدا کنند.
  اکثر آنها اینقدر باهوش هستند که بتوانند پول درآورند و جلوی مشکلات مالیشان یک سد ایجاد کنند.آنها خانه ای می خرند،هر روز به سر کار خود می روند و از طریق سهام یا اوراق مشارکت برای دوران بازنشستگیشان پس انداز می کنند.
  اینگونه افراد در سن 50سالگی کشف می کنند که در دفتر کارخود زندانی هستند.آنها کارمندانی با ارزش و با تجربه هستند.امنیت شغلی دارند و شاید پول کافی به دست می آورند. ولی در عمق درون خود می دانند که از لحاظ مالی به دام افتاده اند و فاقد هوش مالی برای ترک دفتر کار خود هستند.
  اکثر این افراد فاقد اطلاعات مالی لازم هستند بنابراین برای امنیت مالی ارزش قایل می شوند و به جای اینکه کارآفرین شوند برای کارآفرینان کار می کنند. به جای اینکه خود سرمایه شان را مدیریت کنند،مدیریت سرمایه شان را به دیگری می سپارند. و به جای افزایش هوش مالیشان، خود را به کار در دفاترشان مشغول می کنند.
  نحوه برخورد ثروتمندان با مشکلات مالی
  پنج نوع هوش اصلی وجود دارد که یک فرد باید در خود ایجاد کند تا ثروتمند شود که در ادامه به آنها پرداخته می شود.اگر شخصی به این پنج هوش مسلط شده باشد به کمال مالی دست یافته است.
  ثروتمندان اگر راه حل مشکلات مالی خود را ندانند درجا نمی زنند و خود را مخفی نمی کنند.آنها به دنبال کارشناسانی می گردند تا بتوانند به آنها کمک کنند تا مشکلاتشان را حل کنند. در این روند آنها هوشمند تر شده و برای مشکل بعدی مجهزتر خواهند شد.ثروتمندان تسلیم نمی شوند بلکه می آموزند و از طریق آموختن ثروتمند تر می شوند.آنها هوش مالی خوبی دارند

  و اما پس از تهران و اصفهان جام مسابقات کارآفرینی به گرگان رفت تا دوره های هفتم و هشتم مسابقات در گرگان برگزار شود.در گرگان هم استقبال بسیار خوبی داشتیم و در این دو دوره بازی مهارتهای کسب و کار را همچون دوره های اول تا پنجم بازی کردیم.دوره نهم و دهم  مسابقات همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار گردید و ثبت جهانی شد.میزبان دوره نهم شهر قزوین و دوره دهم در شهر تبریز برگزار گردید تا بدین نحو جام مسابقات کارآفرینی ایران به پنج شهر ایران سفر کرده باشد.بزودی مسابقات سراسری بین منتخبین تیمهای شهرهای ایران را خواهیم داشت و پس از آن تیم ملی ایران تشکیل خواهد شد

   

  جهت برگنمایی تصویر روی آن کلیک کنید

  http://www.n-javan.com/aks/karafarin%20nab2.jpg

   

  آخرين بروز رساني (يكشنبه ، 18 اسفند 1392 ، 15:29)

   
  آموزش نخبه پروری

   

  اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

  اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

   

   

  محصولات فروشگاه
  پربازدیدترین مطالب
  سرمایه گذاری - استخدام

  شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

  http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

  آخرین محصولات
  کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد