خرید پستی

  http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

   

  ارتباط با ما

  تماس با ما

  درباره ما

  عکسهای مراسمهای موسسه

  آشنایی با کارشناسان موسسه

  شماره پیامک ما

  30006016285212

  لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

  موقعیت شما در سایت
  صفحه اصلی
  شمارنده
  آموزش نخبه پروری

  http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

  http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

   

  Home

  گالری عکسها

  http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

  

  مدیران در طول روز چه کارهایی انجام می دهند؟

  کارآفرینی و افزایش ثروت - مدیریت پروژه
  New Page 1

  مدیران در طول روز چه کارهایی انجام می دهند؟

  فرآیند کاری مدیران  اشاره:
  با برخورداری از امکاناتی همانند درب های بسته، منشی ها و نگهبانان، رؤسای شرکت ها می توانند براحتی در اتاق خصوصی خود از دید سایرین پنهان بمانند. با این حال، آگاهی از فعالیت های روزانه مدیران و میزان سودمندی ای که فعالیت های آنان برای سهامداران دارند، مفید و جالب توجه می باشد. نتایج یکی از پژوهشات اخیر مدرسه تجارت هاروارد تاحدی این موضوع را شفاف می سازد.

   

  در این پژوهش، محققان از دستیاران و کارمندان 94 مدیر ارشد اجرایی در چندین شرکت ایتالیایی خواستند تا گزارش فعالیت های این مدیران را به مدت یک هفته تهیه و ثبت نمایند. البته ممکن است صحت نتایج این تحقیق برای شما قابل باور نباشد و از خود بپرسید که: آیا دستیار یک رئیس می تواند نقش یک ناظر بی طرف را بازی کند؟ آیا دستیار یک مدیر با صداقت کامل گزارش و اطلاعات را ثبت خواهد نمود؟ به هر حال، نتایج این پژوهش را در زیر می خوانید:

  در کشور ایتالیا، یک مدیر معمولاً در هفته 48 ساعت کار می کند که %60 این زمان را در جلسات مختلف کاری می گذراند. سخت کوش ترین مدیران ممکن است 20 ساعت دیگر نیز بیشتر از سایرین کار کنند که بدین ترتیب این رقم به حداکثر 68 ساعت در هفته افزایش می یابد. همچنین هر چه این مدیران بیشتر کار کنند، بازدهی شرکت نیز بیشتر خواهد بود.

  مدیران اجرایی ای که کم تر تلاش می کنند، اغلب جلسات گفتگوی انفرادی با افراد خارج از سازمان ترتیب می دهند. کارشناسان در این زمینه معتقدند که چنین مدیرانی بیشتر به فکر رونق وجهه کاری و سنگین کردن رزومه خود هستند تا شاید شغل بهتری بدست آورند. اما رؤسایی که زمان بیشتری را به کار اختصاص داده و سخت کوش تر هستند، اغلب جلسات خود را به گفتگو با کارمندان شان اختصاص می دهند.

  یکی از اساتید مدرسه تجارت لندن چنین بیان می دارد که مدیران اغلب از این مسئله ناراضی هستند که کارهای اجرایی روزانه آنها را گرفتار کرده است. مقرراتی که موجب شده است تا مدیران قانوناً مسئول اشتباهات زیردستان خود نیز باشند، به این گرفتاریها دامن می زند. این نوع زندگی تصویر زندانی و اسارت را در ذهن مجسم می سازد.

  همچنین بسیاری از مدیران بر این باورند که بایستی برای جذب مشتریان بیشتر، به کشورهای مختلف جهان سفر کنند. چنانکه مدیر ارشد اجرایی همراه در شرکت SAP اظهار می دارد که طی سال گذشته به ملاقات با بیش از 200 نفر پرداخته است. همچنین استاد مدرسه تجارت لندن معتقد است که رؤسا بایستی بیش از صحبت کردن با مشتریان، زمان خود را به تفکر و اندیشه درباره آینده اختصاص دهند.

  وی این سؤال را مطرح می سازد که: مدیران چه میزان از زمان خود را به سنجش یک مسئله دشوار اختصاص می دهند؟ او همچنین یکی از تحقیقات خود را به این امر اختصاص داد که مدیران تا چه میزان در سخنرانی های عمومی خود از واژه های آینده نگرانه ای مانند "خواهد شد" یا "باید روی دهد" استفاده می نمایند. نتیجه چنین بود که مدیران روزانه تنها 4-3% از زمان فکر کردن خود را به تنظیم استراتژی های بلند مدت اختصاص می دهند.

  مدیر ارشد اجرایی CTPartners که یکی از شرکت های جذب کننده نوابغ و مغزهای برتر می باشد، اظهار نمود که دشوارترین قسمت کار او پاسخ منفی دادن به کسانی است که از او می خواهند زمانی را برای گفتگو با آنها اختصاص دهد.

  بعنوان نمونه ای دیگر به Bill Gates اشاره می نماییم که بطور متداول "روزهای تفکر" را در برنامه کاری خود دارد. وی در این طرح، 18 ساعت در روز را داخل یک اتاق نشسته و به مطالعه و تفکر می پردازد. برخی بر این باورند که همین روش به وقایع و تغییرات مهم استراتژیکی مانند طرح "یادداشت طوفان دریایی اینترنت" (“the internet tidal wave memo”) در سال 1995 منجر گردیده است که تمرکز شرکت Microsoft را متوجه وب نمود. اما متأسفانه هر مدیری حاضر نیست تا زمان بیشتری را به فکر کردن اختصاص دهد. شخصی در این زمینه خاطر نشان نمود: "می توانید از McKinsey بخواهید تا این کار (فکر کردن) را برای شما انجام دهد!" 

  آخرين بروز رساني (سه شنبه ، 23 اسفند 1390 ، 01:13)

   
  آموزش نخبه پروری

   

  اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

  اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

   

   

  محصولات فروشگاه
  پربازدیدترین مطالب
  سرمایه گذاری - استخدام

  شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

  http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

  آخرین محصولات
  کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد