خرید پستی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

http://www.n-javan.com/aks/eftekharzadeh.jpg

ارتباط با ما

تماس با ما

درباره ما

عکسهای مراسمهای موسسه

آشنایی با کارشناسان موسسه

شماره پیامک ما

30006016285212

لطفا پیغامتان را به شماره بالا پیامک کنید

موقعیت شما در سایت
    صفحه اصلی
    شمارنده
    آموزش نخبه پروری

http://www.n-javan.com/aks/logo.gif

http://www.n-javan.com/aks/kar.jpg

http://www.n-javan.com/ghatar/125112_313.jpg

Home

گالری عکسها

http://www.n-javan.com/aks/click.jpg

گفت‌وگو با بابك بختياري بنیانگذار بستنی آیس پک

زندگینامه کارآفرینان موفق - جوانان کارآفرین ایرانی

گفت‌وگو با بابك بختياري كارآفرين برتر بخش خدمات
    نام شركت: آيس‌پك ايرانيان
    موضوع كسب‌وكار: تهيه بستني آيس‌پك و فرانشايز محصولات

در سال 1357 در تهران به دنيا آمدم. پدرم شغل آزاد دارد و مادرم خانه‌دار است. از دوران نوجواني علاقه زيادي به كسب درآمد فراوان داشتم به طوري كه دور از چشم خانواده رو‌به‌روي مدرسه محله بساط پهن مي‌كردم و كيك و نوشابه مي‌فروختم. مخالفت خانواده به آنجا رسيد كه يك روز هنگام كار، با ديدن خانواده، فرار را بر قرار ترجيح دادم. در سال 1375 دوران دبيرستان را در مدرسه موسي‌بن‌جعفر (ع) تهران به پايان رساندم. همان سال در رشته عمران وارد دانشگاه شدم، اما بعدها به دليل مشغله فراوان پس از اتمام 110 واحد درسي ترك تحصيل كردم و مدرك فوق‌ديپلم گرفتم. داستان كسب‌وكار من از آنجا شروع شد كه در اوايل سال 1376 با كمك خانواده يك دستگاه پيكان به مبلغ دوميليون تومان خريدم و يك روز در ميان با يكي از دوستانم با آن كار مي‌كردم.
    پس از مدتي به دليل علاقه زياد به فروش مواد غذايي با فروش پيكان و همكاري شوهرخاله‌ام و مقداري قرض، كنج‌برگر را در پاساژ گلستان راه انداختم. اما به دليل مشكلات مالي فراوان بعد از يك سال، با بدهي دوميليون توماني مجبور به كنار گذاشتن اين كار شدم. لذا به فكر راه‌اندازي كسب و كاري با هزينه كمتر افتادم.
    از آنجا كه از دوران دبيرستان علاقه زيادي به خوردن ساندويچ داشتم و مي‌دانستم بچه‌ها نيز از خوردن ساندويچ در مدرسه لذت مي‌برند.
    پس از مذاكره با مديران سه مدرسه توانستم بوفه‌اي را براي مدت يك سال تحصيلي اجاره كنم و با سرمايه بسيار اندك، سه يخچال دست دوم و كهنه و با مبلغ صدوپنجاه هزار تومان، بوفه اين مدرسه‌ها را راه‌اندازي كردم. اين كار درآمد خوبي داشت. در تابستان به دليل تعطيلي مدارس به دنبال كار ديگري بودم.
    يك روز پدرم به دليل تعويض لوازم اداري محل كار خود از من خواست تا لوازم فرسوده را بفروشم، من هم در مدت كوتاهي با قيمت مناسب موفق به فروش آنها شدم. وقتي ديدم درآمد خوبي از اين راه مي‌شود به دست آورد به خريد و فروش لوازم دست دوم روي آوردم به طوري كه از طريق آگهي‌هاي روزنامه لوازم دست دوم خريداري كرده و در طبقه دوم خانه رنگ مي‌كردم و پس از آن وارد بازار مي‌كردم.
    با شروع اين كار، بوفه مدارس را تعطيل كردم و طرح ساخت ميز تحرير را با پدرم در ميان گذاشتن و با تكيه بر تجربه‌هاي پيشين در زمينه فروش ميز تحرير پيشرفت زيادي را در اين كار پشت سر نهادم. تا آنجا كه مركز ميزهاي كامپيوتر رادر خيابان وليعصر با همكاري يك شريك راه انداختم در ظرف مدت كوتاهي 2 شعب از مركز ميزهاي كامپيوتري را ايجاد كردم اما به دليل بي‌تجربگي و عجله داشتن براي پيشرفت در اثر سهل‌انگاري در برخورد با شريكم دچار مشكل شده و ورشكست شدم.
    از آنجا بود كه تنها راه پرداختن ديون خود را در پرورش يك فكر خلاقانه و كسب و كاري جديد ديدم كه ايده «سوپر خونه سرويس» به ذهنم خطور كرد كه مواد غذايي را به شهروندان مي‌رساند.
    اينجا بود كه تصميم گرفتم براي جلب نظر توليد كنندگان محصولات مختلف براي پخش محصولات آنها به درب منازل در روزنامه آگهي بدهم.
    به دليل نداشتن زمان كافي براي پرداختن بدهي‌ها اين كار را رها كردم و به فكر راه انداختن كاري ديگر افتادم هميشه با خودم مي گفتم كاري مي‌تواند موفق شود كه ايده‌اي نو در برداشته باشد.
    از دوران كودكي بستني‌ها را با هم زدن رقيق مي كردم و با موز يا اسمارتيز هم مي‌زدم و مي‌خوردم خيلي از اين كار لذت مي‌بردم.
    تصميم گرفتم اين كار را در مقياس بزرگ عملي كنم. با تكيه بر تجارب كار قبلي كه محصولات مختلف براي توزيع به من پيشنهاد مي‌شد به اين فكر افتادم كه يك بستني متفاوت براي مردم عرضه كنم.
    فكر متفاوت بودن از ذهنم بيرون نمي‌رفت. تصميم گرفتم بستني بسازم رقيق‌تر، حاوي ميوه كه با بسته‌بندي كردن آن از طريق ني‌ بشود آن را نوشيد. پس از شكل‌گيري اين ايده در ذهنم نمونه‌هاي اوليه آن را آماده كردم و براي امتحان به اعضاي فاميل و آشنايان دادم.
    ايده با استقبال خوبي روبه‌رو شد. تصميم گرفتم ايده خود را عملي كنم. پس از جست‌وجوي فراوان توانستم دستگاه بسته‌بندي كننده ليوان و ني مخصوص كه بتواند بستني در آن جريان يابد را يافته و آماده راه‌اندازي اولين شعبه آيس پك شدم.
    از همان روز نخست چشم‌انداز جهاني شدن محصول را در ذهنم مي‌پروراندم به همين منظور روي تابلوي اولين مغازه خود نوشتم آيس پك شعبه مركزي و بعد از سنجش توان بالقوه بازار در مكان‌هاي ديگر شعبات دوم و سوم و ... را راه‌اندازي كردم تا آنجا كه هم‌اكنون بالغ بر 120 شعبه در ايران و 10 شعبه در كويت، مالزي، دبي و هند در حال فعاليت مي‌باشد.
    در حال حاضر 1200 نفر به طور مستقيم در شعبات آيس پك مشغول فعاليت هستند و حدود 5000 نفر نيز مشغول فعاليت‌هاي ستادي، تامين مواد اوليه و توزيع آن مي‌باشد.
    آقاي بختياري مدير دبيرستان موسي ابن‌جعفر (ع) تهران و آقاي تجردي را تاثيرگذار در پيشرفت خود مي‌داند. تشكيل گروه آموزشي براي آموزش فروشندگان و پرسنل آيس پك از ديگر كارهاي مهمي است كه در اين شركت صورت مي‌پذيرد. آقاي بختياري حفظ حقوق مالكيت معنوي براي نام تجاري و محصول خود را مهم‌ترين مشكل و چالش پيش روي فعاليت‌هاي شركت مي‌داند.
    ايشان اميدوار است به واسطه محصول جهاني خود توانايي‌هاي ايران و ايراني را به همه جهانيان اثبات كند

آخرين بروز رساني (دوشنبه ، 4 ارديبهشت 1391 ، 00:19)

نظرات 

+13 somayeh چهارشنبه 13 ارديبهشت 1391 ، ساعت 11:33
    واقعا بعضی از ایده های خیلی ساده میتونه زندگی آدم دگرگون کنه
    پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول | گزارش به مدیریت

+6 شهربانو جمعه 09 تیر 1391 ، ساعت 19:25
    معنی ایس پک چیست؟
    با چه هدفی این اسم را انتخاب کردین؟

-3 محمد پنجشنبه 16 مرداد 1393 ، ساعت 08:06
    نقل قول از شهربانو:
    معنی ایس پک چیست؟

سلام.به نظر من اسم بسيار زيبايي هست البته اگريه اسم ايراني انتخاب شده بود خيلي بهتر بود.
    آيس كه از آيس كريم به معني بستني مياد
    پك packهم به معني مجموعه يا بسته.
    بسته يخي.مجموعه يخي يا مجموعه بستني.
    چون آيس پك مجموع اي و يا بهتر بگم مخلوطي از بستنيي به همراه مغزگردو و پسته وقطعات ميوهها و چيزهاي ديگه هست.
    من خودم اولين بار آيس پك رو در سيتي سنتر جزيره قشمخوردم و فكر كردم وارداتي هست.و بعدا متوجه ايراني بودنش شدم.
    احسنت به آقاي بختياري

0 طاه جمعه 12 دی 1393 ، ساعت 23:43
    نقل قول از محمد:
    نقل قول از شهربانو:
    معنی ایس پک چیست؟

سلام.به نظر من اسم بسيار زيبايي هست البته اگريه اسم ايراني انتخاب شده بود خيلي بهتر بود.
    آيس كه از آيس كريم به معني بستني مياد
    پك packهم به معني مجموعه يا بسته.
    بسته يخي.مجموعه يخي يا مجموعه بستني.
    چون آيس پك مجموع اي و يا بهتر بگم مخلوطي از بستنيي به همراه مغزگردو و پسته وقطعات ميوهها و چيزهاي ديگه هست.
    من خودم اولين بار آيس پك رو در سيتي سنتر جزيره قشمخوردم و فكر كردم وارداتي هست.و بعدا متوجه ايراني بودنش شدم.
    احسنت به آقاي بختياري

ر
    آقای بختیاری خودشون دلیل انتخاب این اسموکه فارسی نیس رو گفتن که پیش بینی کرده بودن که به بیرون از مرز ها بره و برای خارجی ها اسمش ناآشنا نباشه

+3 AmiR پنجشنبه 11 تیر 1394 ، ساعت 05:59
    آیس پک یک کلمه پارسی هست
    به معنی
    قورباغه مایوس
    آیس=مایوس
    پک=قورباغه

0 امین رنجبر يكشنبه 08 آذر 1394 ، ساعت 00:57
    آیس پک یعنی قورباغه مئیوس

0 Yasin چهارشنبه 11 مرداد 1391 ، ساعت 13:14
    اول شما رفتين وبراي بستني كدبهداشتي گرفتيد؟وقبل زدن شعبه اون روثبت كرديد؟زماني كه ثبت ميكرديد،ترس ازدزديدن بستنيت نداشتي؟توشعبه اي كه زديد،همه جوربستني شروع ب فروختن كرديد،يافقط آيس پك فروختيد؟ممنون ميشم جواب بگيرم

-1 sama چهارشنبه 18 ارديبهشت 1392 ، ساعت 10:30
    سلام چه جالب من فکر میکردم آیس پک یه بستنی وارداتیه که تو کشور ما هم شعبه زده نمیدونستم ایرانیه ای ول.

0 مژده سه شنبه 07 خرداد 1392 ، ساعت 12:37
    باید بهش افتخار من تازه شناختمش از برنامه شبکه بازار - مرحبا

+2 مریم چهارشنبه 14 اسفند 1392 ، ساعت 09:47
    من ایس پک از یکی از شعبی که در اصفهان وجودداشت خریدم ولی انقدر بستنیش سفت بود که بعد از ی مقداری که خوردم دهنم خسته شد و مابقیشو نخوردم از دوستای دیگه هم که پرسیدم همین نظر داشتن ولی وقتی این مطالب خوندم دیدم ایده ایشون بستنی رقیق شده بوده ولی شعبی که ما خریداری کردیم به این صورت نبوده به نظر من ایشون برای پیشرفت کارشون باید رسیدگی بیشتری داشته باشن چون اکثرا برای یکبار این نوع بستنی را امتحان میکنند با اینکه طعم بسیار خوبی داشت ولی خوردنش خیلی سخت چون دوست دارم همه جوانهای ایران زمین موفقیتهای پایداری داشته باشن این نظر دادم

+9 غزل شنبه 23 فروردين 1393 ، ساعت 15:06
    سلام چطوری نام خارجی راثبت کردیددرحالی که درایران نام خارجی راثبت نمیکنند؟

0 ساغر چهارشنبه 10 شهریور 1395 ، ساعت 11:22
    وای اره منم همین مشکلو دارم

+1 سجاد دوشنبه 19 خرداد 1393 ، ساعت 15:01
    بابا حلالت بیا کمی به ماهم این کارها رو یاد بده

+2 معروف دوشنبه 17 آذر 1393 ، ساعت 02:30
    نمایندگی هم میدید؟

0 المیرا شنبه 24 مرداد 1394 ، ساعت 22:59
    سلام
    من یک اشتغالزایی انجام میدم کارآفرین هستم در صورت تمایل تماس بگیرید

+3 بهزاد دوشنبه 17 آذر 1393 ، ساعت 04:41
    سلام به همه دوستان .اینکه بعضی هامون بستنی اسی پک ومیخوریم وازش خوشمون نمیاد دلیلش اینه که اون فروشگاهها که ازش خریدیم نماینده های مجاز ایسس پک نیست بلکه افراد سودجووکلاه برداری اند که از نام تجاری ایس پک برای فروش تو مغازشون استفاده میکنند

+1 جواد دوشنبه 17 آذر 1393 ، ساعت 11:40
    خیلی کار متفاوت انجام دادید ماشا الله به شما

+1 مرسل قاسمی سه شنبه 18 آذر 1393 ، ساعت 18:51
    سلام من مرسل قاسمی هستم از تهران مزاحم میشم
    و از شما در خواست راهنمایی دارم
    ما 3 برادر هستیم و تولید مبل راحتی داریم البته تو کار سبک و ارزان هستیم و جنوبی ترین منطقه تهران چون منطقه ما نمیشه مبل گران فروخت
    از شما میخواستم راهنمایی کنید ما چطور میتونیم پیشرفت کنیم و درامد بیشتری داشته باشیم
    و اینکه ما بغیر شغل خودمون اگه شغل دیگه هم باشه استقبال میکنیم
    و کارگاهی حدودا 400 متر و نمایشگاهی 100 متری در نعمت آباد نیز داریم البته اگه قراذ باشه که جایی سرمایه گذاری کنیم میتونیم سرمایه جمع و جور کنیم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

+1 محمد دوشنبه 24 آذر 1393 ، ساعت 02:16
    سلام ....شیوه های تبلیغاتی اش چی بوده؟؟؟؟

0 محسن دوشنبه 01 دی 1393 ، ساعت 20:01
    باعرض سلام
    برادر بزرگوار جناب بختیاری
    تلفن تماس می خواهم
    یه مشکل اساسی دارم که احتمالا به کمک شما حل می شود.
    ممنون می شوم اگر اجازه صحبت یا آدرس ایمیل بدهید تا به صورت خصوصی صحبت کنیم
    ممنون

-1 mehdi سه شنبه 07 بهمن 1393 ، ساعت 21:00
    با سلام من میخوام یه نمایندگی تواستان هرمزگان شهرستان میناب بگیرم لطفا راهنمایی کنیم ممنون

-1 میلاد خان چهارشنبه 06 اسفند 1393 ، ساعت 12:16
    ماشاالله ماشاالله بش بگین ماشا الله . واقعا

+1 صالح شنبه 15 فروردين 1394 ، ساعت 22:44
    سلام من میخوام یه نمایندگی تواستان هرمزگان شهرستان پارسیان راه لطفا راهنمای کنید

0 بهنام پنجشنبه 19 شهریور 1394 ، ساعت 13:25
    نقل قول از صالح:
    سلام من میخوام یه نمایندگی تواستان هرمزگان شهرستان پارسیان راه لطفا راهنمای کنید

میتونید از سایت رسمی ایس پک اقدام کنید

موفق باشید

+1 پیروز يكشنبه 23 فروردين 1394 ، ساعت 18:23
    با سلام جناب بختیاری عزیز امیدوارم همیشه و همه جا موفق سربلند باشین ..عزیز جان شعبه میخام برا زنجان لطفا راهنمایی فرمایید پروژه تحقیق کارشناسی ارشد بازاریابیم هم آیس پک هستش .من مهره قوی در پیشرفت روزافزون آیس پک خواهم بود

+4 پیروز يكشنبه 23 فروردين 1394 ، ساعت 18:33
    بعنوان یه ایرانی افتخار میکنم بهت جناب بختیاری

0 علی چهارشنبه 02 ارديبهشت 1394 ، ساعت 08:24
    در رابطه با توسعه کسب و کار سوال داشتم اگه امکان داره آقای بختیاری راهنمایی بفرمایید
    با تشکر .علی

0 الهام سه شنبه 08 ارديبهشت 1394 ، ساعت 17:26
    سلام لطفا بفرمایید چطوربستنی رقیق شده یا همون هم زده رو سرد نگه داشتید چون با گذاشتن تو یخچال بازهم سفت میشه لطفا حتما چواب بدید ممنون

+1 دیبا شنبه 12 ارديبهشت 1394 ، ساعت 18:30
    عالی بهتون افتخار میکنیم افرین بر تو

+1 احمد يكشنبه 03 خرداد 1394 ، ساعت 00:22
    سللم اقای بختیای
    من یه جوون ۱۹ساله ودانشجو هستم بیکارم وخیلی دوست دارم کار راه بندازم اما نمیدونم بدون سرمایه چیکار کنم!؟؟؟؟

0 هلن حیدری فرد دوشنبه 24 اسفند 1394 ، ساعت 11:07
    با سلام شوهرم سه ساله که بیکاره گالری مبلمان داشت ولی بخاطر کمبود سرمایه کارش را از دست داد ولی ضرری نکرد تجربه ای هم در تولید بستنی دارد چطور میتوانم از شما مشاوره بگیرم شماره تماس یا ایمیل

-2 فرشته سه شنبه 05 خرداد 1394 ، ساعت 11:55
    سلام.من یه بستنی جدید و نو اختراع کردم ولی نمیدونم کجا باید برم ثبتش کنم؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین.

-1 کاظمی سه شنبه 26 خرداد 1394 ، ساعت 18:58
    با سلام جناب اقای بختیاری با ارزوی موفقیت برای شما در یک برنامه تلویزیونی در سال 93 شما اعلام مشاوره نمودید من فوق لیسانس گرفتم ولی هنوز جایی نتوانستم کاری شروع کنم و یک سرمایه کم دارم می توانید مرا راهنمایی کنید چکاری می توانم اغاز کنم امکان دارد شماره و یا ادرسی دهید تا با شما مذکره کنم ممنون میشم ضمنا من از مشتریهای داءمی بستنی شما هستم بسیار ایده الی بود

-1 فاطمه شنبه 30 خرداد 1394 ، ساعت 12:17
    چه جالب نمیدونستم ایرانیه

+2 شادی پنجشنبه 01 مرداد 1394 ، ساعت 10:42
    بهترین ایس پکی که خوردم تهران بود
    خیلی خوشمزه بود
    هیچجا به خوبی اونجا نخوردم

-1 حسين شنبه 31 مرداد 1394 ، ساعت 09:37
    آقامن نمي دونم آيس پك شركته يا برند؟اگه برند اسم شركتشون چيه پس؟

-1 هاشمی يكشنبه 08 آذر 1394 ، ساعت 11:37
    ice:بستنی
    pack:بسته شده-بسته بندی-باجعبه
    فکر نمیکنم معنی آیس پک قورباغه و... باشه...!!!!!

0 اميرعلي شنبه 24 بهمن 1394 ، ساعت 16:15
    سلام چه اشتغالزايي؟
    با من تماس بگيرين...
    09383823108
    بنده دانشجو هستم و دنبال يكي ميگردم كه ابميوه و شيريجات رو بهم ياد بده چون واقعا به اينكار علاقه دارم ممنون ميشم كمكم كنين...

0 فرنوش دوشنبه 20 ارديبهشت 1395 ، ساعت 16:00
    نواندیشان استحقاق پیشرفت رو دارند.
    بسیار هم خوب
    موفقیتهای آینده رو براتون آرزو میکنم.

0 علی سه شنبه 18 خرداد 1395 ، ساعت 12:16
    موفق باشی ایس بک جون ولی قیمتش بالاس چرا؟

افزودن نظر

آموزش نخبه پروری

اگر می خواهید با راهکارهای مختلف جهت افزایش تولید-بازاریابی-برندینگ آشنا شوید کلیک کنید

اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار جدیدی دارید کلیک کنید

محصولات فروشگاه
    پربازدیدترین مطالب
    سرمایه گذاری - استخدام

شرایط سرمایه گذاری  و اعطای نمایندگی

http://www.n-javan.com/aks/sarmaye.gif

آخرین محصولات
    کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه رشد خلاقیت نوآوران جوان می باشد